Jak zdobyć dofinansowanie na szkolenia?

Wielu pracodawców ma możliwość pozyskania dofinansowania na przeszkolenie pracowników, które nawet w najlepszym przypadku może sięgać sumy 5000 złotych na każdego pracownika.

Dofinansowania do szkoleń w rzeczywistości uzależnione są od wielkości przedsiębiorstwa i województwa, w którym zarejestrowana jest firma. Dlatego różnice w wysokości dofinansowań pomiędzy poszczególnymi strukturami mogą być dość znaczące.

Unia Europejska ma bardzo bogaty pakiet szkoleń przeznaczony dla przedsiębiorców, którym zależy na ciągłym doskonaleniu umiejętności swoich pracowników oraz pogłębianiu w znaczący sposób zdobytej przez nich dotychczas wiedzy.

Sprawdź menadżerskie i sprzedażowe szkolenia biznesowe

Jednak nie ma nic za darmo, bowiem cały proces biurokratyczny dla wielu wydawać się może niezwykle skomplikowany. Nie zawsze też przedsiębiorcy mają wiedzę odnośnie tego, gdzie mogą poszukiwać najlepszych ofert szkoleń, dofinansowywanych z środków pochodzących z Unii Europejskiej.

Baza Usług Rozwojowych to platforma, na której znajduje się cała lista szkoleń objętych dofinansowaniem, wraz z ich programem oraz niezbędnymi kryteriami, jakie koniecznie musi spełnić każdy przedsiębiorca, aby uzyskać dofinansowanie właśnie na to szkolenie w odpowiedniej wysokości (w zależności bowiem od stawianych warunków może zdarzyć się sytuacja, w której dwaj przedsiębiorcy starający się o dofinansowanie na dane szkolenie otrzymają środki w nieco odmiennych wysokościach).

Aby firma szkoleniowa, która znajduje się w Bazie Usług Rozwojowych, mogła świadczyć szkolenia dofinansowane przez Fundusze Europejskie, musi spełnić szereg kryteriów.

Taka firma jest bardzo mocno kontrolowana, jeśli chodzi o jakość świadczonych przez nich usług szkoleniowych.

Dlatego też przedsiębiorcy sami korzystający z dofinansowanych szkoleń bądź wysyłający na nie swoich pracowników mogą być pewni, że niezależnie od tego, jakie szkolenie zostanie przez nich wybrane, świadczone usługi będą na najwyższym poziomie.

Nic więc dziwnego, że wielu przedsiębiorców dokłada ogromu starań, aby zdobyć możliwość uczestnictwa w szkoleniach z dofinansowaniem UE.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Brak kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.